„Kontrowersyjne” wersety Koranu

Nie od dziś wiadomo, iż wśród nie-muzułmaów rozpowszechniane są pseudo-prawdy o islamie, na które dowodem mają być wyrwane z kontekstu wersety Koranu lub ich fragmenty, bądź czasem wręcz wariacje na ich temat. Pragniemy stawić czoła owym zarzutom, pokazując czarno na białym „jak to jest z tymi wersetami”.

Poniżej omówione zostaną „ulubione” wersety przeciwników islamu. Jeśli ktoś z Czytelników chciałby wyjaśnienia także innych, nie zamieszczonych tu kwestii, bardzo prosimy podzielić się z nami swoimi wątpliwościami w komentarzach – chętnie dopiszemy słówko i o innych wersetach, jakie mogą budzić lęk bądź wywoływać nienawiść do muzułmanów.

Ponieważ muzułmanin to z założenia osoba poddana Bogu, podążająca za Jego religią (najlepiej jak potrafi – wszak ideałów nie ma, wszyscy jesteśmy grzesznikami), warto przyjrzeć się tej religii jako zbiorowi doktryn i rozporządzeń przekazanych od naszego Stwórcy, zawartych w Koranie i autentycznej Sunnie Proroka Muhammada (pokój i błogosławieństwo Allaha z  nim), gdyż to są właśnie źródła, z jakich powinno się czerpać wiedzę o islamie i muzułmanach, nie zaś z bardziej lub mniej słusznych obserwacji ludzi go wyznających. Zaś wszelkie ludzkie wypaczenia tej pięknej religii są skutkiem ludzkiej grzesznej natury bądź ułomności, względnie innych czynników, za które winy nie może ponosić ani religia, ani jej wierni wyznawcy.

Zło i fanatyzm nie mają religii, a manipulowanie wyrwanymi z kontekstu wersetami nie godzi się nikomu, ani muzułmaninowi, ani też osobom nieprzychylnie nastawionym do islamu.

Jesteśmy otwarci na dyskusję, jednak stanowcze NIE mówimy wpieraniu, iż prawdą (o islamie) jest szeroko rozpowszechniane kłamstwo. Uczmy się religii ze źródeł. Czytajmy wersety koraniczne we właściwym kontekście, rozmyślajmy, porównujmy z całokształtem nauk islamskich, spójrzmy na tło historyczne przytaczanych historii, a wszystko stanie się jaśniejsze. Wówczas dopiero będziemy mogli powiedzieć jak to z tym islamem jest naprawdę.

Wpis dedykujemy szczególnie osobom o otwartych umysłach, dociekającym prawdy, zaś tym, którzy zamierzają przytaczać wyrywki Koranu jedynie w celu ataku i „uczenia nas” naszej religii życzymy, by i oni odnaleźli kiedyś spokój serca i umysłu, by nie targało nimi uczucie nienawiści. Wszak wszyscy jesteśmy częścią Boskiego Stworzenia. Niech Dobry Bóg prowadzi nas wszystkich drogą prostą.

Wybierz jeden z poniższych wersetów, którego chcesz poznac wyjasnienie. Pokój Wam wszystkim.

KONTROWERSYJNe WERSETY Koranu wytłumaczone:

Reklamy