E-KSIĄŻKI

wpid-2015-04-06-11.06.38_20150613134258174.jpg.jpeg

Pogłęb swoją wiedzę o islamie. Kliknij na tytuł publikacji poniżej i pobierz plik PDF już teraz. Miłej lektury!

PRZESŁANIE ISLAMU

KORAN (TŁUMACZENIE KORANU Józefa Bielawskiego)  Koran – Święta Księga – przekaz dla ludzkości od Boga Jedynego, której słowa zostały objawiane fragmentami Prorokowi Muhammadowi ﷺ przez Archanioła Dżibrila (Gabriela as). Słowo Koran pochodzi od arabskiego słowa al-kur’an, które oznacza recytację, ponieważ pierwotnie Koran przekazywano ustnie. Koran został objawiony w formie prozy rytmicznej i rytmizowanej (arab. sadż). Literacka forma Koranu jest niemożliwa do naśladowania, co wiąże się z dogmatem religijnym o cudowności Koranu (idżaz al-kuran). Recytacja Koranu jest w świecie islamu uznawana zarówno za praktykę religijną, jak i za jedną ze sztuk pięknych. Koran składa się ze 114 sur (rozdziałów), które z kolei dzielą się na aje (wersety). Rozróżnia się 90 sur mekkańskich i 24 sury medyńskie, ze względu na miejsce ich objawienia. Każde tłumaczenie znaczenia Koranu, jest jedynie ludzką interpretacją słów Boga. (Koran w oryginalnym jezyku możesz posłuchać tutaj.)

POST W RAMADANIE

KSIĘGA POSTU 

KSIEGA MODLITWY

NEKTAR ZAPIECZETOWANY  „Ograniczyliśmy się do jedynie kilku drobnych przykładów, by czytelnik miał ogólne pojęcia o osobowości i charakterze Proroka (niech będzie z nim pokój i błogosławieństwo). Nikt nie może twierdzić, że posiadł pełnię wiedzy o tym wspaniałym człowieku, czy choćby o cechach jego charakteru. Żadne słowa nie są w stanie oddać jego wielkości, jednak z pewnością był on człowiekiem, który zawsze szukał Światła Bożego, a całe jego życie było podporządkowane zasadom Koranu.” The Sealed Nectar, Saifur Rahman al-Mubarakpuri Biografia Proroka Muhammada (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim); Przekład Monika Meziani

JAKI JEST CEL NASZEGO ZYCIA?  Jaki jest cel naszego życia? Czy naszym celem na tym świecie jest po prostu jedzenie, spanie ubieranie się, praca, zdobywanie rzeczy materialnych i dobra zabawa? Czy na tym polega życie? Po co się urodziliśmy? Co jest przedmiotem naszego istnienia? I jaka mądrość stoi za stworzeniem ludzi i otaczającego nas wszechświata? Autor niniejszej książki pragnie zachęcić czytelnika do refleksji, kierując jego myśli ku temu, co w życiu naprawdę się liczy.

PRAWDZIWA RELIGIA  Publikacja mówiąca o wierze w Boga, przesłaniu islamu i przesłaniu fałszywych religii. Odpowiada na pytanie ‚dlaczego islam jest uniwersalną religia?’

TYLKO JEDNO PRZESLANIE  Od stworzenia pierwszego człowieka – Adama, Bóg objawiał ludziom Swoją Wolę. Powoływał wielu Proroków, m.in. Noego, Abrahama, Mojżesza, Jezusa i Muhammada (pokój z nimi). Wszyscy oni zostali wysłani z tym samym przesłaniem: Prawdziwy Bóg jest tylko jeden i tylko Jego należy czcić. Czytamy o tym tak w Biblii, jak i w Koranie. Książka ta pokazuje jak jasny jest to przekaz i skłania czytelnika do refleksji.

MOJE PIERWSZE KROKI W ISLAMIE   Książka zaznajamiająca czytelnika z podstawami islamu, głównymi wierzeniami, obowiązkami muzułmanina, oraz ukazująca dlaczego tak ważnym jest podążanie za religią daną od Boga.

ISLAM A CHRZEŚCIJAŃSTWO TAKIE, JAKIM WIDZI JE BIBLIA   Chrześcijaństwo i Islam to dwie wielkie religie świata, każda z nich ma ponad miliard wyznawców. Chociaż moją one ze sobą wiele wspólnego, to jednak istnieje między nimi wielka przepaść. Jednym z głównych powodów jest brak wiedzy i właściwego zrozumienia wzajemnych poglądów. Musimy wszelkimi sposobami zbliżyć je do siebie, aby móc wspólnie czerpać korzyści z ich dziedzictwa.

HISTORIA JEZUSA I MARYII PRZEDSTAWIONA W SWIETYM KORANIE  Książka mówiąca co o proroku Jezusie i jego matce, Marii (pokoj z nimi) – na podstawie wersetów z Koranu.

CZY DOKTRYNA TRÓJCY POCHODZI OD BOGA?

KONCEPCJA BOGA W ISLAMIE  Osoby nie znające islamu często myślą, że Allah to arabskie bóstwo. Są zdziwieni dowiadując się, że jest to arabskie słowo oznaczające to samo, co Bóg Jedyny po polsku i odnosi się do naszego Stwórcy. Aby dowiedzieć się więcej o tym jak islam postrzega Boga i Jego naturę, warto przeczytać tą krótką broszurę.

BOG W CHRZESCIJANSTWIE JAKA JEST JEGO NATURA?  Krótka broszura skłaniająca chrześcijańskich czytelników do refleksji na temat postrzegania Boga. Jaka jest Jego prawdziwa natura? Co na ten temat mówi Biblia?

UKRZYZOWANIE CZY FIKCJA? Praca brata Ahmeda Deedata (1918-2005), zatytułowana „Ukrzyżowanie czy fikcja?”. Autor wnikliwie analizuje temat ukrzyżowania Jezusa (pzn) i rzeczowo przedstawia zarówno nieścisłości w rozumowaniu chrześcijan, jak i punkt widzenia muzułmanów w tej sprawie, stanowiącej istotną różnicę między poglądami chrześcijan i wyznawców islamu.

KRÓTKI ILUSTROWANY PRZEWODNIK DO ZROZUMIENIA ISLAMU  Niniejszy przewodnik jest doskonałą pozycją dla niemuzułmanów pragnących poznać i zrozumieć islam, muzułmanów i ich świętą Księgę – Koran. Zawiera wiele informacji – także naukowych, wzbogacony jest też o liczne przypisy, ilustracje i obszerną bibliografię. Został sprawdzony i zatwierdzona przez wiele wykształconych osób, w tym profesorów.

DLACZEGO POWINNISMY SIE MODLIC  Modlitwa jest jednym z filarów islamu, jest tym, co odróżnia wierzącego od niewiernego. Książka ta pokazuje dlaczego powinniśmy się modlić, w jaki sposób powinniśmy to robić, jakie warunki musi spełnić modlitwa, aby została przyjęta, jakie ma znaczenie i jakie przynosi nam korzyści.

STATUS KOBIETY W ISLAMIE VS TRADYCJA JUDEO-CHRZESCIJANSKA  Dziś często mówi się o statusie kobiety w islamie, jednak opierając się na stereotypach zamiast na faktach. Niniejsza książka ma na celu nie tylko pokazanie jaki jest prawdziwy status kobiety w islamie, lecz także porównanie go z obrazami kobiety w judaizmie i chrześcijaństwie (w oparciu o Święte Księgi i teksty każdego z tych trzech wyznań.)

ISLAM A SEKS  Islam uważa ludzki popęd seksualny za jedną z wielu naturalnych potrzeb człowieka, które należy zaspokoić. Co więcej, traktuje go jako rzecz mile widzianą i pożądaną, pod warunkiem, że jest zaspokajany w granicach określonych przez Boga, nie zaś w sposób przez Niego niedozwolony. Więcej na ten temat dowiedzieć się można z niniejszej książki.

PROROK MUHAMMAD WYSLANNIK BOZY (POKÓJ Z NIM)  Kiedy mówimy o Wysłanniku Muhammadzie, to mówimy o największej doskonałej ludzkiej postaci wszechczasów. Kto odstawi na bok religijny fanatyzm i osobiste upodobania i zacznie studiować historię życia Proroka, zapoznając się z jego moralnym zachowaniem i szlachetnymi cechami charakteru, ten z pewnością zaświadczy o jego wielkiej i doskonałej osobowości. Niektórzy sprawiedliwi i uczciwi nie-muzułmanie także to poświadczają.

JEZUS I MUHAMMAD (POKÓJ Z NIMI) WEDŁUG BIBLII I KORANU  Książka dotycząca osoby Jezusa (pokój z nim) a także Muhammada ﷺ pisana z perspektywy muzułmańskiej, wsparta cytatami zarówno koranicznymi, jak i biblijnymi zaczerpniętymi tak ze Starego, jak i Nowego Testamentu. Pomaga spojrzeć na podstawowe doktryny chrześcijańskie i dostrzec różnice pomiędzy naukami biblijnymi a naukami współczesnego chrześcijaństwa.

JEZUS W ISLAMIE  Celem tego opracowania jest ukazanie przesłania Jezusa, pokój z nim, w świetle ostatniego objawienia zesłanego ludzkości – Koranu.

WIERZYMY W JEZUSA  Muzułmanie wierzą w Jedynego Boga – Stworzyciela, we wszystkich Jego proroków, w tym w Jezusa, którego uważają za jednego z najważniejszych proroków Allah. Akceptują go jako Mesjasza, wierzą w jego poczęcie bez ojca, w cuda jakich dokonywał. Koran podkreśla pewne aspekty dotyczące Jezusa, jego matki, jego narodzin, jego misji, a także jego wniebowstąpienia. Co dokładnie islam mówi o Jezusie – dowiecie się z tej książki.

PIERWSZE I OSTATNIE PRZYKAZANIE (MisGoded)  Świat obfituje w religijne konflikty.  Współczesną sytuację polityczną cechuje strach—strach przed nieznanym oraz przed przemocą czynioną w imię Boga. Zderzenie tych dwóch kwestii żąda naszej uwagi i wymaga skorygowania. Niniejsza książka, swojego rodzaju teologiczne tsunami, w której autor analizuje podstawy judaizmu, chrześcijaństwa i islamu na podstawie ich świętych ksiąg, jest kolejną pozycją pisarza i doktora medycyny Laurence’a B. Browna po wcześniej wydanym historycznym i religijnym thrillerze „The Eighth Scroll”. Ta książka to wstęp do porównania religii oraz metafora pokoju, choć nie zawiera ona bynajmniej przesłania „Moja religia jest w porządku i Twoja również”. Zamiast tego czytelnik będzie uczestniczył w pełnych determinacji poszukiwaniach absolutnej i bezkompromisowej religijnej prawdy. Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, przesłanie dr. Browna jest nie tylko znaczące, ale również niezbędne. Rysując podobieństwa oraz różnice, autor identyfikuje istotne ogniwa w łańcuchu objawienia, odróżniając Boże wytyczne od ludzkiego fałszu. Dla tych, którzy kiedykolwiek kwestionowali teologiczną łamigłówkę przekazaną w jak najlepszych intencjach przez rodzinę lub przez wyglądających na szczerych, ale myślących tylko jednymi kategoriami duchownych, ta książka jest mapą autentycznych i fałszywych wytycznych w trzech religiach mających swoje wspólne korzenie w proroctwie Abrahama. Mapa ta wiedzie poprzez pytania, śledztwo i, co najważniejsze, odpowiedzi.

CUDA KORANU  Koran jest prawdziwym słowem Boga, Wszechmogącego. Kompletnym zbiorem wszystkich słów objawionych przez Boga za pośrednictwem Archanioła Gabriela Prorokowi Muhammadowi. Koran był zapamiętywany przez Muhammada i jego przyjaciół, dyktowany jego uczniom i zapisany przez pisarzy, którzy w czasie życia Proroka wielokrotnie sprawdzali tekst. Żaden ze 114 rozdziałów (sur) nie został przez stulecia zmieniony. Koran jest w każdym szczególe tak samo wyjątkowym i cudownym tekstem, jakim był, gdy został objawiony Muhammadowi 14 wieków temu. Koran jest podstawowym źródłem wiary i praktyki każdego muzułmanina. Wiąże się ze wszystkimi tematami, jakie określają nas jako istoty ludzkie, włączając w to mądrość, doktrynę i prawo. Jego podstawowym tematem jest relacja pomiędzy Bogiem i Jego Stworzeniami. Jednocześnie, Koran zapewnia przewodnictwo uczciwej wspólnocie, przyzwoitemu człowiekowi, kieruje sprawiedliwymi regułami ekonomicznymi.

Reklamy

8 myśli w temacie “E-KSIĄŻKI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s