Problem imigrantów czy problem Europy? – Co powiedzieliby nam Prorocy, gdyby żyli pośród nas?

Ignoranci vs Uchodzcy

Rasistowskie i ksenofobiczne komentarze nie tylko pod postami publikowanymi przez fundację, która zajęła się przyjęciem uchodźców do Polski, ale także na stronach typu „Polscy Muzułmanie Patrioci” czy prezentowanie najbardziej „soczystych” komentarzy Polaków przez stronę/organizację „Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych”.

Zupełne odczłowieczenie i brak jakiegokolwiek umiaru w wypowiadaniu własnego zdania, które często bywa zdaniem nie własnym, lecz opinią większości. Co więcej, mylenie wolności słowa z przyzwoleniem na obelgi i nie branie odpowiedzialności za to, co się wypowiada.

Dehumanizacja części narodu polskiego dostrzegana jest już bowiem poza granicami kraju, np. w Szwecji, Niemczech itd. …
Nieważne kto i po co chce nas podzielić. Ważne, abyśmy trzymali się razem we wzajemnej miłości i pokoju i nie pozwolili nikomu na podzielenie nas.

Co mówił Prorok (saws)?

Prorok Muhammad (saws) mówił o pilnowaniu swojego języka – w rozumieniu zastanawiania się nad tym co się wypowiada i brania odpowiedzialności za swoje słowa.

            Al-Ahnaf bin Qays przekazał, że ´Umar bin al-Khattâb powiedział:

„Ahnaf! Ten kto dużo mówi, wiele popełnia błędów. Ten kto popełnia wiele błędów, traci wstydliwość. Ten kto stracił wstydliwość, traci bogobojność. Ten kto stracił bogobojność ma martwe serce.”

uchodzcy z Syrii islam bez tajemnic

W jaki sposób objawia się tzw. „martwe serce”?

Na pewno część z Was słyszała o tragedii, która wydarzyła się w Austrii. W ciężarówce znaleziono martwych kilkudziesięciu uchodźców. W mediach wciąż mówi się o terrorystach, o ich bestialskich zagrywkach. Ja widzę nową falę terroryzmu wśród Polaków. Oto kilka wybranych komentarzy w odniesieniu do powyższego wydarzenia:

„swołocz i bydło powinni z automatów do nich walić zanim za późno nie będzie!”

„(…) tych brudasów to powinno się publicznie rozstrzeliwać, wieszać i ścinać! (…) jak powstanie jakaś ich dzielnica chętnie się tam wybiorę z butelkami benzyny i pałą!”

„Przyjąć chyba na Majdanek albo Oświęcim.”

 To jest martwe serce…

Ka´b-ul-Ahbâr powiedział: „Prostolinijność składa się z dziesięciu części. Dziewięć z nich to cisza.”

Język mądrego człowieka kryje się za jego sercem. Gdy pragnie coś powiedzieć, konsultuje to ze swoim sercem. Jeśli jest w tym korzyść, mówi. Jeśli nie, zachowuje milczenie. Zaś serce ignoranta znajduje się na czubku jego języka. Mówi cokolwiek mu wpadnie na język. Ten kto nie chroni swego języka, nie rozumie swej religii. (źródło: Rawdhat-ul-´Uqalâ’ wa Nuzhat-ul-Fudhalâ’, str. 44-47)

czlowieczenstwo jest naszym obywatelstwem

Kilka słów ode mnie…

Nie chcę, abyście mnie źle zrozumieli… Otóż nie wytykam nikomu błędów, nie oceniam i nie gardzę, a pragnę przytoczyć kilka przykładów w celu lepszego zobrazowania problemu, przed jakim przyszło nam stanąć.

Oczywistym dla nas – muzułmanów – jest fakt, że to Bóg otwiera i zamyka serca ludzi. Nie możemy zatem tłumaczyć w nieskończoność, że ISIS to nie są nasi bracia, że nie reprezentują oni islamu, że miliony ludzi na tym świecie wyznający islam nie są terrorystami, a normalnymi ludźmi, którzy zakładają kochające się rodziny, pracują, modlą się, dają jałmużnę… Ignorant będzie się upierał przy swoim (a w rzeczywistości często nie swoim, a czyimś) poglądzie i choćbyś przytaczał mu dowody naukowe, sunnę, hadisy, sury z Koranu, Biblii – on i tak znajdzie zdanie, wyrwie je z kontekstu i uczyni z niego argument dla niego niepodważalny. Dlaczego? – Bo Allah (swt) tak chce… bo Jego wolą jest nie otwierać serca tego człowieka… bo stawiając takich ludzi na Twojej drodze, sprawdza także Twoją wiedzę o Jego słowie – czy potrafisz się obronić, czy potrafisz obronić religię jaką Ci zesłał, czy znasz na tyle dobrze Koran, sunnę i hadisy, a także fakty historyczne, aby poprawnie argumentować swoją wypowiedź w dyskusji.

Część moich przyjaciół pyta mnie: „No dobrze, ale po co dyskutujesz z kimś, kogo serce i tak nie zostało otwarte, bo Allah (swt) nie chce tego? Przecież to bez sensu, tracisz tylko energię.”

– Otóż nie… Wiem, że jeśli dyskusja toczy się za pomocą słowa pisanego i nasze słowa pozostaną w Internecie, to ktoś jeszcze to przeczyta. Może będzie to ktoś, kto potrzebuje takiego bodźca. Ktoś, kto zatrzyma się na chwilę, zastanowi, a może nawet zacznie poszukiwać tej Najwyższej Prawdy, in shaa Allah…

Gdy nawołuję do miłości i pokoju, do współdziałania i troski, część ludzi odbiera to jako coś utopijnego, coś, co nie ma prawa zaistnieć. Dlaczego? Co się z nami – ludźmi – stało? Czy zapomnieliśmy o swojej prawdziwej naturze? O tym, że pomaganie innym jest pokarmem dla duszy… że jedyne czego tak na prawdę poszukujemy na ziemi to miłość, a jeśli jej nie znajdujemy, to zastępujemy pustkę po niej: pieniędzmi, chęcią władzy, wojnami…

„(…) Prawdziwy islam istnieje, ale nie w mediach a w tradycyjnych muzułmańskich domach pełnych ciepła, zrozumienia, miłości, współpracy i troski… Idąc powyższym tokiem rozumowania wychodzi na to, że miliony ludzi we wszystkich częściach świata są terrorystami? A może po prostu ludzie na zachodzie lubią być karmieni sensacją i widzą tylko jedną stronę… A może wcale tej drugiej strony zobaczyć nie chcą… Dlaczego? – bo nie i już, bo serca takich ludzi są zatwardziałe, bo zamiast poszukiwać prawdziwych informacji wierzą w każde kłamstwo i w to, w co wierzy większość, bo im się nie chce ruszyć mózgiem i poszukać, poczytać, porównać, powertować, podyskutować, zweryfikować…

Muzułmanie nie są idealni, za to islam – jest, tak samo jak chrześcijanie nie są idealni, za to chrześcijaństwo (zgodne z naukami Jezusa – pokój z nim) – jest i inne religie pochodzące od Boga… Człowiek nie jest ideałem, został stworzony jako słaba istota, która często gubi drogę… jednak posiada serce i umysł, aby odnaleźć tę właściwą! Niestety, ignoranctwo naszych czasów zbiera plony. Przecież łatwiej jest oceniać siebie nawzajem, wytykać sobie błędy.
Chcesz pokoju na świecie? – stań się tym pokojem! Chcesz miłości? – stań się nią! – To wymaga wielkiej pracy i wielkich czynów, często trzeba wiele poświęcić kosztem własnej wygody na rzecz innego człowieka. Ale to jest możliwe!!!

Islam pochodzi od Boga – czy nazwiesz Go Allah, Bóg, God czy Theos… to będzie to samo słowo, tylko w różnych językach. To, co reprezentuje isis i inne durne organizacje nie ma nic wspólnego z islamem!!! To chora gra piorąca umysły ludzi o niskim poczuciu własnej wartości, o rozbujałym ego, ludzi, którzy w swoim życiu nie doświadczyli miłości rodziców itd… Czysta, żywa psychologia – jakże piękna, ale zarazem niebezpieczna nauka.

Islam jest oparty nie tylko o Koran, ale i sunnę, hadisy i literaturę niezbędną do zrozumienia słowa od Boga. Mamy za małe rozumki, żeby wszystko zrozumieć jak trzeba na podstawie tylko jednej jedynej niezmiernie trudnej księgi! Pozdrawiam wszystkich”.

Odpowiedzi:

– „Paulina Eesha Chajska piękna bajka na dobranoc”

– „Ale sie usmialem. Paulina jestes muzulmanka, jak rozumiem. A jak nie, to wspolczuje. Ludzie tacy jak Ty, niewidzacy prawdy, przyczyniaja sie do zla na swiecie poprzez wpuszczanie sredniowiecznej ciemnoty ze swoimi prawami do cywilizacji swiata. Dzieki wam nastanie ciemnosc sredniowiecza jeszcze raz.”

Odnosząc powyższą argumentację do „amerykanizacji”, jaka ma miejsce w naszym kraju od dawien dawna, gdzie zasady moralne przestają istnieć, gdzie kobiety chodzą jednocześnie nagie i ubrane (mówię o miejscu pracy czy edukacji – nie o plaży czy ulicy)… odnosząc ją do tego, teraz my – muzułmanie, możemy zrozumieć dlaczego w islamie tak ważna jest jego pierwotna wersja – dlaczego nie powinniśmy wpuszczać nowoczesności (choćby tej „amerykanizacji”) przez drzwi naszej wiary. Jeśli już decydujesz się nosić hijab – noś go właściwie. Nie ważne czy żyjesz w Polsce czy w kraju arabskim – to Allah (swt) stawia Ci poprzeczkę, On wie najlepiej czego powinieneś doświadczyć w tym życiu, aby otrzymać nagrodę w Jannah (Raj). To On umieścił Cię w tym kraju.

Co naturze przyszło z tej nowoczesności? – Pomijając inne globalne zjawiska, anomalie itp. (na których się dokładnie nie znam, więc nie chcę ich poruszać), genetycznie modyfikowana żywność, którą często nieświadomie trujemy siebie i nasze rodziny, a potem pojawiają się choroby – nowotwory, wrzody, problemy trawienne… Jak możemy mieć w sobie dobrą energię, spokój… jeśli jemy zwierzynę, która niemiłosiernie cierpiała gdy ją zabijano?

Podejrzewam, że człowiek który napisał ten komentarz nie ma pojęcia o tym, co zawiera się w prawie szariatu. Ile istnień moglibyśmy dzięki niemu uratować, ilu zaburzeniom moglibyśmy zapobiec, chorobom psychicznym, odchyleniom… – oczywiście, gdyby było ono przestrzegane tak, jak być powinno.

Jeśli cywilizacja świata polega na powolnej dehumanizacji, wyrzekaniu się praw moralnych, problemom uzależnień od alkoholu, narkotyków i innych używek, korupcji, zamykaniu granic… to ja dziękuję, wysiadam.

W „ciemności średniowiecza” ludzie żyli o wiele dłużej, powietrze nie było zatrute, człowiek żył w zgodzie z naturą. Gdyby nie ta epoka, może nie pisałabym teraz tego artykułu, a ten Pan nie napisałby swojego komentarza. Może nie przeżywalibyśmy teraz duchowych uniesień czytając literaturę jaka w tamtych czasach powstała czy kontemplując dzieła sztuki znanych nam mistrzów. Szczerze powiedziawszy, wolałabym żyć w świecie wypełnionym Bogiem, a nie – pieniądzem i brakiem jakichkolwiek zasad moralnych, gdzie „królują” nagie biusty i tyłki.

Tak samo, jak chrześcijaństwo było religią pokoju dopóki kler nie „przerobił” go na własny użytek i nie przyjął nazwy katolicyzmu, tak samo islam jest religią pokoju i dzięki Bogu, alhamdulillah broni się przed fałszem, którym malutcy duchem chcą weń wprowadzić. Nie bój się zatwardziałych serc – oni są słabi, bo nie mają w sobie siły jaką niesie miłość.

– „Paulina Eesha Chajska a dlaczego nie kierujecie takich nawoływań do swoich barbarzyńskich braci w wierze – ISIS? Dlaczego ci dobrzy muzułmanie, nic w tym kierunku nie robią? Nawróćcie najpierw morderców – muzułmanów na bliskim wschodzie i Afryce, żeby nieśli tę miłość, pokój, tolerancję. Wy, od nas wymagacie poszanowania, najpierw niech muzułmanie szanują ludzi innych wyznań i niech ich nie mordują.”

„Źli muzułmanie?”, „Dobrzy muzułmanie?”, „ISIS – Bracia w wierze?”… – Ja nie wiem w co wierzy ISIS i czym się kieruje, nie interesuje mnie to. Wiem natomiast jedno – to nie pochodzi od Allah (swt)…

Koran, 2:190: Zwalczajcie na drodze Bogatych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie najeźdźcami. Zaprawdę; Bóg nie miłuje najeźdźców!

2:191 I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili– Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym!

2:192:  Ale jeśli oni się powstrzymają… – zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!

2:193: I zwalczajcie ich, aż ustanie prześladowanie i religia będzie należeć do Boga. A jeśli oni się powstrzymają, to wyrzeknijcie się wrogości, oprócz wrogości przeciw niesprawiedliwym!

Powyższe cytaty oczywiście należy starać się zrozumieć dopiero po zapoznaniu się z historią islamu i sunną Proroka Muhammada (sws), gdyż część z nich odnosi się do początków islamu. Chyba nie muszę mówić jak logiczne są powyższe wersety.

Zapewne chociaż część z nas wie, że istnieje coś takiego, jak siła przetrwania – jeśli ktoś chce cię zabić, posiadasz instynkt jak każde stworzenie na tej ziemi – instynkt przetrwania, walczysz o życie! A jeśli jest zagrożone życie osoby, którą kochasz – poświęcasz siebie i swoje życie, by ona mogła żyć!

Czy istnieją źli muzułmanie? – jeśli są źli, to nie są muzułmanami a kimś, kto się za muzułmanina podaje, lecz jego serce jest twarde jak głaz. Żaden muzułmanin w swojej skromności, jaką Allah (swt) nakazał – „I powiedz wierzącym mężczyznom, żeby opuszczali swoje spojrzenia i byli skromni (…)” (24:30), „I powiedz wierzącym kobietom, by opuszczały swoje spojrzenia i były skromne (…)” (24:31), – nie będzie odgrywał roli proroka i nawracał kogoś, kogo serce pozostanie zamknięte, bo Bóg tak chciał. Bowiem jesteśmy poddani woli Boga całkowicie – to jest znaczenie słowa „islam” – poddany Bogu.

Czy mamy prawo wymagać coś od kogoś? Tylko Allah (stw) może wymagać od nas, abyśmy czynili dobro, abyśmy trwali w modlitwie, dawali jałmużnę i zasłużyli się poprzez pomoc innym w Jego oczach. My natomiast możemy oczekiwać – szacunku, chęci zrozumienia…

„O ludu Księgi [żydzi i chrześcijanie]! Nasz Posłaniec [Muhammad] przyszedł do was, wyjaśniając wam wiele z tego, co wy ukrywaliście z Księgi, i wiele też zacieraliście. Przyszło do was światło od Boga i Księga jasna.”

Czy powyższy werset nie świadczy o uniwersalności i ponadczasowości Koranu? Odnosi się bowiem do czasów przed-islamskich a po-chrześcijańskich, gdzie chrześcijanie poszli za swoimi namiętnościami, ale także do czasów w których zapanował katolicyzm – „przekształcenie” kilkunastu przykazań Bożych na dziesięć, wyrzuceniu kilku „zbędnych” ewangelii, utworzeniu tzw. „trójcy świętej”, itd. …

 „Przez nią prowadzi Bóg wszystkich tych, którzy poszukują Jego zadowolenia, po drogach pokoju, wyprowadza ich z ciemności do światła i – za Jego zezwoleniem – prowadzi ich ku drodze prostej [czystego Monoteizmu].

Monoteizmu, czyli nie dodawaniu Bogu współtowarzyszy – modlitwom skierowanym wyłącznie do Boga, nie zaś do Jezusa (sws), Maryi (ra), św. Antoniego, św. Franciszka itd. …

 „O ludu Księgi [żydzi i chrześcijanie]! Przyszedł do was Nasz Posłaniec [Muhammad], aby dać wyjaśnienie – po pewnej przerwie między posłańcami – żebyście nie mówili: ‘Nie przyszedł do nas ani zwiastun, ani ostrzegający! I oto przyszedł do was zwiastun i ostrzegający. Bóg jest nad każdą rzeczą wszechwładny.” (5:15-19)

Czyż powyższy werset nie świadczy o miłosierdziu jakim obdarzył Was Bóg? Żydzi i chrześcijanie – to do Was skierowane są te słowa!

Bóg chce, byśmy się zjednoczyli w modlitwie, nie – poróżnili. W odniesieniu do problemu uchodźców – każdy ma prawo zachować swoją religię. Dlaczego zatem pytamy o wyznanie zamiast wspólnie cieszyć się z miłosierdzia, jakim obdarzył nas Bóg? Dlaczego nie korzystamy z tego pięknego daru, jaki nam ofiarował – daru miłości?

islam bez tajemnic, syryjcy uchodzcy

W Biblii pojawia się wzmianka o proroku, który przyjdzie po Jezusie (sws), a będzie nim Prorok Muhammad (sws)…

„Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze – Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie.” (Ewangelia Jana 14:15-17) 

„A Pocieszyciel, Duch Święty [arab.Ruh ul-Qudus], którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.”  (Ewangelia Jana 14:26)

„(…) Pocieszyciel, o którym mówi Jezus, to po grecku Parakletos. Być może to, co Jezus powiedział w swoim ojczystym języku aramejskim, było bliższe znaczeniu podobnego słowa greckiego Periklytos, czyli Wychwalony (ar. Ahmad), a Jan najprawdopodobniej słowo Parakletos zamieścił przez pomyłkę. Ahmad to inna forma imienia Muhammad, z tym samym rdzeniem spółgł0skowym H-M-D. Tak więc tym sposobem potwierdzaja się słowa Koranu:

„Oto powiedział Jezus, syn Marii: ‘O synowie Izraela! Jestem wysłany od Boga do was, aby potwierdzić prawdziwość tego, co przede mną było zesłane w Torze, i zwiastować Posłańca, który przyjdzie po mnie, a którego imię – Ahmad!’ Lecz kiedy on przyszedł z jasnymi dowodami, oni powiedzieli: ‘To są czary oczywiste!’” (Koran, 61:6).

„(…) Słowa Jezusa On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem jasno zapowiadają nadejście Proroka, który potwierdzi proroctwo Jezusa.”

Przyjmij w dom podróżnych

Uchodźca  – (w rozumieniu potocznym) osoba, która musiała opuścić teren, na którym mieszkała ze względu na zagrożenie życia, zdrowia, bądź wolności. Zagrożenie to jest najczęściej związane z walkami zbrojnymi, klęskami żywiołowymi, prześladowaniami religijnymi bądź z powodu rasy lub przekonań politycznych.

Jeśli pojawia się 1% szansy na przeżycie, zostaniesz i będziesz czekał na śmierć i patrzył jak twoja kobieta jest gwałcona, jak mordowane są dzieci, czy też spakujesz „manaty” i uciekniesz po ten jeden procent?! Tych ludzi nie budzi śpiew ptaków za oknem czy przejeżdżający samochód! – Ich budzą jęki cierpiących, budzą ich odgłosy bomb zrzucanych na ich domy, płacz dziecka które właśnie straciło matkę. To przed tym ci ludzie uciekają. Oni mają gdzieś twoje zasiłki, oni mają gdzieś twoje pieniądze – oni chcą żyć!!! Okaż serce, bądź człowiekiem – „1. Nakarm głodnych. 2. Napoj spragnionych. 3. Przyodziej nagich. 4. Przyjmij w dom podróżnych. 5. Pociesz więźniów. 6. Odwiedź chorych. 7. Pogrzeb umarłych.” Oto siedem uczynków miłosierdzia względem ciała – Katechizm Kościoła Katolickiego w punkcie VI, artykuł VII rozdział II pisze, że „uczynkami miłosierdzia są dzieła miłości, przez które przychodzimy z pomocą naszemu bliźniemu w potrzebach jego ciała i duszy” – KKK 2447.

Czy aby na pewno żyją tu chrześcijanie? Tacy, którzy mogliby zostać przyjaciółmi Jezusa (sws)? Nadszedł czas, aby nauczyć się człowieczeństwa i okazać je. Nadszedł czas, aby zasłużyć się w oczach Boga, Allah, Theos, God – w jakim języku byś Go nie nazywał.

Chcesz pokoju w swoim kraju? – stań się nim! To Ty jesteś zmianą w świecie. Jeśli zaczniesz od siebie, reszta także się zmieni – nie wyrzucaj resztek z kolacji do kosza – nakarm zwierzę, które się błąka po ulicach. Zbyt dużo jedzenia Ci się marnuje – zanieś biednym, podziel się. Zorganizuj zbiórkę suchego prowiantu, odzieży, zabawek… tak po prostu, tylko dlatego, ze jesteś człowiekiem.

Autorka: Paulina Eesha Chajska


Bibliografia:

  • Biblia: Ewangelia Jana 14:26, Ewangelia Jana 14:15-17
  • 7 uczynków miłosierdzia względem ciała – Katechizm Kościoła Katolickiego w punkcie VI, artykuł VII rozdział II (KKK 2447)
  • Koran: 2:190-193, 24:30, 24:31, 5:15-19
  • Rawdhat-ul-´Uqalâ’ wa Nuzhat-ul-Fudhalâ’, str. 44-47

strony internetowe:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s