Chcę zostać muzułmaninem – jak to zrobić?

szahada, jak zostac muzulmanka

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy pytają: „Co powinienem zrobić by zostać muzułmaninem / muzułmanką?”, dzisiejszy wpis jest dla ciebie. Na wstępie omówmy:

Czym jest Islam i kim sa muzułmanie

Arabskie słowo „Islam” oznacza „poddanie się” i pochodzi od słowa „pokój”. Islam uczy nas, że aby osiągnąć prawdziwy spokój umysłu i prawość serca, musimy poddać sie Bogu i żyć zgodnie z Jego ujawnionym Boskim Prawem.

Islam nie jest nową religią jeśli chodzi o ‚poddanie się woli Bożej’, islam zawsze był jedyną akceptowaną religią przez Boga. Z tego powodu, islam jest prawdziwą ‚naturalną religią’ z tym samym odwiecznym przesłaniem przekazywanym nam przez proroków i posłańców przez wieki. Głównym przesłaniem wszystkich proroków było to, że jest tylko Jeden Prawdziwy Bóg i tylko Jego powinniśmy czcić. Pierwszym prorokiem był Adam a następni to Noe, Abraham, Mojżesz, Dawid, Salomon, Jan Chrzciciel, Jezus (pokój z nimi wszystkimi). Bóg mowił w świętym Koranie:

My nie wysłaliśmy przed tobą żadnego posłańca, któremu nie dalibyśmy objawienia: „Nie ma boga, jak tylko Ja! Przeto czcijcie Mnie!” (Koran, 21:25)

Jednakże prawdziwe przesłanie tych proroków zostało zgubione albo przekrztałcone po jakimś czasie. Nawet Tora i Ewangelia zostały sfałszowane i stąd zatraciły swoje możliwości kierowania ludzi we właściwym kierunku. Sześćset lat po Jezusie, Bóg ponowił zagubione przesłanie poprzednich proroków poprzez wysłanie Proroka Muhammada ﷺ z Jego Ostatecznym Objawieniem – Świętym Koranem dla całej ludzkości. Jako że Prorok Muhammad ﷺ był ostatnim prorokiem, sam Bóg obiecał zachować Jego ostatnie ujawnione słowa jako źródło wskazówek dla całej ludzkości aż do Dnia Ostatecznego.

Każdy ma teraz obowiązek wierzyć i postępować zgodnie z Jego Ostatecznym Objawieniem. Bóg Wszechmocny mówi w Koranie:

Posłaliśmy cię do wszystkich ludzi jako zwiastuna radosnej wieści i ostrzegającego. Lecz większość ludzi nie wie. (Koran,34:28)

A od tego, kto poszukuje innej religii niż islam, nie będzie ona przyjęta; i on w życiu ostatecznym będzie w liczbie tych, którzy ponieśli stratę. (Koran, 3:85)

Słowo „muzułmanin” znaczy ten który poddał się Bogu, niezależnie od jego rasy, narodowości czy pochodzenia etnicznego. Stąd każdy, kto jest gotowy poddać się woli Boga, kwalifikuje sie by zostać muzułmaninem / muzułmanką.

Jakie mam KORZYŚCI Z PRZYJĘCIA ISLAMU?

 • Tworzysz bezpośrednią relację z Bogiem poprzez czczenie tylko Jego, bez potrzeby pośredników. Czujesz ten osobisty związek z Bogiem i masz świadomość, że On wszystko wie i jest tam aby ci pomóc.
 • Zdajesz sobie sprawę z tego, że prawdziwym celem w życiu jest poznanie Boga i postepowanie według Jego przykazań.
 • Jesteś obdarzony światłem, które prowadzi cię przez życie. Religia islamu daje ci rozwiązanie do wszystkich sytuacji, więc zawsze wiesz jak postąpić we wszystkich aspektach życia.
 • Znajdujesz prawdziwe szczęście i wewnetrzy spokój.
 • Przechodząc na islam przebaczone ci są wszystkie grzechy i zaczynasz nowe, pobożne i sprawiedliwe życie. Jako muzułmanka, gdy popełnisz odtąd błąd, powinnaś żałować przed Bogiem, który przebacza grzechy, których szczerze żałujesz. Nie ma żadnych pośredników, ani nikogo upoważnionego do słuchania spowiedzi.
 • Jesteś zachowany od Ognia Piekielnego przed którym ostrzegali poprzedni prorocy.
 • Najwiekszą korzyścią jest to, że muzułmanie mają obiecaną przez Boga nagrodę wieczną (Raj). Ci którzy tam wejdą, będą żyli wiecznie szczęśliwi bez chorób, bólu ani smutku. Bóg będzie zadowolony z nich a oni z Boga. Nawet ci, którzy będą mieszkać w najniższym poziomie Raju, będą mieć dziesięć razy lepiej niż na tym świecie i będą mieć wszystko to, czego zapragną. Zaprawdę w Raju są przyjemności których żadne oko nie widziało, żadne ucho nie słyszało, żaden umysł nigdy nie ogarnął. To będzie prawdziwe życie, nie tylko duchowe, ale też fizyczne.

szahada, shahada, la ilaha illa Allah la Muhammad rasul Allah

JAK PRZYJĄĆ ISLAM – ŚWIADECTWO WIARY (SZAHADA)?

Zostanie muzułmaninem/muzułmanką to prosty proces. Wszystko co trzeba zrobić, to wypowiedzieć zdanie zwane „Świadectwem wiary (Shahada)” które brzmi następująco:

‚Asz-hadu la ilaha illa Allah, ła asz-hadu anna Muhammad rasul Allah’.

Te arabskie słowa oznaczają: ‚ja wyznaje, że nie ma innego Boga poza Jedynym Bogiem, a Muhammad jest Jego wysłannikiem’. Kiedy już wypowiemy to świadectwo wiary, przyjmując i rozumiejąc jego znaczenie, zostajemy muzułmaninem / muzułmanką.

Pierwsza część „Nie ma Boga poza Allahem” znaczy, że nie mamy prawa czcić nikogo poza Bogiem, że Bog nie ma żadnego towarzysza ani syna. Druga część „Muhammad jest jego Wysłannikiem” oznacza, że Muhammad ﷺ był Prawdziwym Prorokiem wysłanym przez Boga dla całej ludzkości.

Aby zostać muzułmaninem / muzułmanka należy również:

 • wierzyć, że Święty Koran to spisane Słowo Boże, ujawnione przez Jego samego
 • wierzyć, że Dzień Sądu (Dzień Ostateczny) jest prawdziwy i nadejdzie
 • wierzyć w proroków jakich Bóg wysłał i księgi które objawił, i w Jego aniołów
 • zaakceptować islam jako swoją religię (sposób na życie)
 • nie czcić nic ani nikogo z wyjątkiem Boga

Nie jesteŚ odosobniona/y

Jeśli podąrzyłeś za powyższymi wskazówkami i sam przystąpiłeś do islamu, to bądź pewny, że nie jesteś sam. Tę samą drogę wybrało 1,7 miliarda ludzi. Gratulujemy Ci dobrej decyzji, witaj w islamie.

Masz WĄTPLIWOŚCI?

Niektórzy odwlekają swoje dołączenie do islamu mimo, że wierzą że jest to Prawdziwa Religia Boga, przez niektóre wątpliwości. Myślą o zmianie imienia, nauce arabskiego, poinformowaniu innych o swojej zmianie religii, znajomości z innymi muzułmanami, braku znajomości co jest dozwolone a co nie – jednak prawda jest taka: żadna z tych przekonywujących wymówek nie jest powodem do odwlekania przyjęcia islamu.

DLA TYCH KTÓRZY JESZCZE NIE PRZYJELI ISLAMU

Islam to prawdziwa droga do Boga. To co tworzy jedna religię przeważającą inne ideologie, to dowody jakie nam daje aby udowodnić swoja prawdziwość. Stąd niektórzy muszą na te dowody spojrzeć, zwarzyć je i podjąć świadomą decyzję. Niektórzy potrzebują szczerości w swoich dążeniach i przede wszystkim szukać pomocy u innych aby zostać naprowadzonym na właściwą drogę.

Jeżeli ktoś wciąż nie przyjął pełnej prawdy islamu, to powinien przyjrzeć się dowodom jakie nam daje islam. Islam oferuje nam nieoparte dowody prawdziwości i tego, że jest to jedyna religia, która ma całkowity sens.

Niektóre dowody islamu to: naukowe dowody zawarte w Koranie, cudy jakich dokonał prorok Muhammad ﷺ i przepowiednie jego przyjścia w poprzednich pismach, przepowiedziane wydarzenia wspomniane w Koranie które później nadeszły. Boska mądrość w prawie i naukach islamu pokrywa wszystkie aspekty życia.

Nasze życie wieczne zależy od tego jaką drogę wybierzemy w życiu doczesnym, dlatego walczmy o to na co zasługujemy.

Tłumaczenie: Islam bez tajemnic; Opracowanie: J. Hashem

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s